Doplněk stravy – Pomáhá podporovat bariérovou funkci střevní sliznice. 3000 mg rostlinného L-Glutaminu.

Podpořte bariérovou funkci střevní sliznice přípravkem Permea Sana.

Permea Sana je jedním z 1. doplňků stravy s obsahem 3000 mg přírodního a nesyntetického L-glutaminu. Vysoká dávka L-glutaminu podporuje správnou funkci střevní sliznice. Působí v synergii s vitamínem B8 (biotin), bambusovým křemíkem, zinkem, spirulinou (chlorofyl), kurkumou (bez nanorozpouštědel), triphalou (regulátor tranzitu) a trávicími enzymy (papain a bromelain). Permea Sana je také Cleanlabel, pokud jde o přísady, zaručující dobrou toleranci.

Glutamin nebo L-glutamin hraje roli v imunitní ochraně, syntéze bílkovin, udržování integrity střevních stěn a acidobazické rovnováze. Používá se také pro endogenní produkci glukosaminu, základní složky chrupavky.

Glutamin a priori není považován za esenciální aminokyselinu, protože tělo si ho dokáže syntetizovat (5 až 10 g denně) podle svých potřeb. 30 % tělesné produkce glutaminu je využito střevem. V současné době však v důsledku mnoha agresorů (znečišťující látky, nevyvážená strava, pesticidy, stres, nadměrné užívání léků, tabák, alkohol atd.) mnoho lidí trpí chronickou dysbiózou nebo byli vystaveni extrémnímu stresu (těžké popáleniny, operace, chemoterapie a tak dále) a dochází ke zpomalení syntézy glutaminu. To přispívá ke střevní hyperpermeabilitě (abnormální otevření těsných spojení), která se podílí na rozvoji mnoha chronických zánětlivých střevních a tělesných poruch.

V klinické studii z roku 2019 mělo 52 pacientů trpících syndromem dráždivého tračníku prospěch z významného zlepšení po suplementaci 5 g glutaminu denně. V jiné studii podávání glutaminu snížilo maximální hladiny glukózy v krvi po konzumaci nápojů s vysokým glykemickým indexem. Podávání glutaminu mezi jídly může snížit chuť na cukr.

 

Indikace:

+ Vysoká střevní propustnost

+ Střevní a zažívací potíže

+ Střevní a periferní záněty

+ Potravinové alergie a intolerance

+ Střevní dysbióza (regenerace)

+ Autoimunitní poruchy (regenerace)

+ Nedostatek GABA

+ Chuť na cukr

+ Sportovní úsilí, budování svalů

 

Klíčové přednosti:

+ První L-glutamin přírodního a rostlinného původu!

+ Lepší asimilace a účinnost

+ Vysoké dávkování, vědecky podložené:

=> 3000 mg L-glutaminu na dávku

+ Čistá etiketa = Organické a přírodní přísady

+ Bez GMO, cukru, kvasnic, lepku, sóji, mléka a laktózy

+ 1 x 260g sklenice = 65 dní kúry

Složení na 4g dávku:

3000 mg přírodního L-glutaminu (kvašená kukuřice), 200 mg Triphala prášek – směs plodů Amalaki (Phyllanthus emblica), Haritaki (Terminalia chebula) & Bibhitaki (Terminalia bellerica), 200 mg Spirulina (Spirulina platensis ), 131,18 mg dextrózy, 105 mg extrakt z kurkumy (Curcuma longa) kořen (95 % kurkumin) včetně 100 mg kurkuminu, 80 mg přírodní kyselina citrónová (E 330), 80 mg přírodní aroma pomeranč, 50 mg extrakt ze zázvoru (Zingiber officinale) kořen (5 % gingerolů) včetně 2,5 mg gingerolů, 40 mg rýžového škrobu, 40 mg akátové gumy, 30 mg Ananasový extrakt (Ananas comosus) ovoce 50/1 (1,3 % bromelain) poskytuje 19,5 mg bromelainu, 21,4 mg bambus (Bamboo vulgaris) 70 % křemíku poskytuje15 mg křemíku (100% RHP), 15 mg citrátu zinečnatého poskytuje 5 mg zinku ( 50% RHP ), 5 mg extraktu z papáje (Carica papaya) poskytuje 175 000 USP U papainu (35 000 USP U/mg), 15 μg biotinu (30% RHP).

Obsah: 260 g.

Dávkování:

Pro dospělé: ½ až 1 dávka denně, rozředěná v malém množství vody nebo tekutiny, před jídlem nebo během jídla. Pro děti (6+ let): ¼ až 1 dávka denně, rozředěná v malém množství vody nebo tekutiny, před jídlem nebo během jídla. Opatření: Nepřekračujte 300 mg kurkuminu denně v případě současného užívání antikoagulancií (Kurkuma). Nepoužívat v případě těhotenství (triphala). Není povoleno pro děti do 6 let. (Zázvor). Vyhněte se užívání v případě žlučového refluxu, epilepsie, schizofrenie a těžkých jaterních poruch.

Minimální trvanlivost do konce: (viz. obal )

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti. Doplněk stravy.

Výrobce: PRO-VERA SA, Avenue Thomas Edison 80 – 1402 Thines – Belgie.